Κανναβούρια

Συζητήσεις σε σχέση με άλλες αγωγές για την σκλήρυνση, είτε για τα συμπτώματα της.
kely

Re: Κανναβούρια

Δημοσίευση από kely » Πέμ Σεπ 05, 2019 11:31 pm

Α είδα τι είναι πιο κάτω . Εκτός από τον κλονο σε βοήθησε και λίγο στην σπαστικότητα. Ισχύει ακόμα ;

Άβαταρ μέλους
κώστας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από κώστας » Παρ Σεπ 06, 2019 12:51 pm

Ένα φάρμακο που σου προτείνει ο νευρολόγος σου και κάνει για σπαστικότητα, κλόνο και μερικά άλλα. Μετά όμως από τόσο καιρό έχω παρατηρήσει, πως ενώ ένα φάρμακο στην αρχή μπορεί να έχει εντυπωσιακά αποτελέσματα, με την πάροδο του χρόνου, ο οργανισμός μάλλον αρχίζει και το συνηθίζει και για νάχει κανείς αποτέλεσμα, πρέπει συνεχώς ν΄αυξάνει τη δόση του. Αλλά αντιλαμβάνεσθε ότι όλα τα πράγματα έχουν κάποια όρια. Και τα φάρμακα δεν εξαιρούνται από τον κανόνα αυτό. Δεν ξέρω τι γίνεται αν διακόψεις τη λήψη ενός φαρμάκου για ένα μεγάλο διάστημα. Δηλαδή αν ο οργανισμός επανέρχεται ή σαν τις επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, διατηρεί μνήμη. Θα το μάθω σε λίγο καιρό που θα ξαναρχίσω το NEURONTIN γιατί το έχω διακόψει πολύ καιρό τώρα και ο κλόνος φυσικά έχει επανέλθει δριμύτερος.
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που εκπέμπει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

kely

Δημοσίευση από kely » Παρ Σεπ 06, 2019 11:06 pm

Δυστυχώς έτσι γίνεται το συνηθίζει ο οργανισμός και γίνεται αυτό που περιγράφεις . Σε ευχαριστώ Κώστα

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης