Προσβασιμότητα στο forum

Αν έχετε κάποια ιδέα για το τι θέλετε να προσθέσουμε ή να αλλάξουμε στην ιστοσελίδα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7712
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Προσβασιμότητα στο forum

Δημοσίευση από κώστας » Πέμ Απρ 06, 2017 10:13 pm

Ελπίζω αυτή τη φορά η πρότασή μου να είναι πιο πετυχημένη. Με εξαίρεση το καφέ, δεν βλέπω τον λόγο τα θέματα της καθημερινότητας να μην είναι προσβάσιμα σε όποιον δεν είναι μέλος. Τι μας πειράζει οι επισκέπτες να μπορούν ν΄ ακούσουν μουσική ή να διαβάσουν ένα ανέκδοτο κλπ; Πιστεύω πως πρέπει ν΄ αλλάξει η διάρθρωση της "καθημερινότητας" και να παραμείνει θέμα προσβάσιμο αποκλειστικά για τα μέλη, μόνο το καφέ.
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7712
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Re: Προσβασιμότητα στο forum

Δημοσίευση από κώστας » Παρ Απρ 07, 2017 7:20 pm

Συμπληρώνω ότι αντίθετα με όσα ανέφερα παραπάνω, η θεματική των προτάσεων για το forum, έχω την εντύπωση πως πρέπει ν΄ αφορά μόνο τα μέλη. Οι προτάσεις βελτίωσης του forum, δεν νομίζω ότι αφορούν τους επισκέπτες του, οι οποίοι άλλωστε δεν μπορούν να εκφράσουν άποψη.
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

agathan
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 3:58 am

Re: Προσβασιμότητα στο forum

Δημοσίευση από agathan » Σάβ Απρ 08, 2017 8:34 pm

η διαρθρωση της καθημερινοτητας και ποια θα ειναι η προσβασιμοτητα προς αυτη και στα θεματα της, παραμενει υπο σκεψη. δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα αλλαξει και ποια θα ειναι η βελτιστη μορφη της ενοτητας αυτης.

απο την αλλη, θα μπορουσα να χρησιμοποιησω το επιχειρημα σου για να σου πω το ακριβως αντιθετο. ενας επισκεπτης δεν εχει κανενα λογο να εχει προσβαση στα θεματα της καθημερινοτητας, αφου ο κυριος λογος που βρισκεται στο forum ειναι η ενημερωση του.
οσο για τις προτασεις (οπως και για την υποστηριξη), οπως σωστα λες, ενας επισκεπτης δεν εχει την δυνατοτητα να εκφερει γνωμη. βεβαια ειναι σημαντικο ενας μελλοντικος χρηστης να γνωριζει οτι εχει την δυνατοτητα να εκφρασει την γνωμη/απορια του.

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης