Εικονίδια

Αν έχετε κάποια ιδέα για το τι θέλετε να προσθέσουμε ή να αλλάξουμε στην ιστοσελίδα.
agathan
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 3:58 am

Re: Εικονίδια

Δημοσίευση από agathan » Παρ Σεπ 14, 2018 10:03 pm

οταν γινει ιπταμενος δισκος τοτε θα ειναι σοβαρα τα πραματα!!! :emojis-1: :emojis-1: :emojis-1: :emojis-12: :emojis-12: :emojis-12: :emojis-12:

η βικυ εγκρινει οπως φαινεται :emojis-11:

Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7712
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Re: Εικονίδια

Δημοσίευση από κώστας » Σάβ Σεπ 15, 2018 2:13 pm

Ο πρήχτης αγγελοσυκωτιού με τεχνική αερόστατου αλλά σύντομα ιπτάμενου δίσκου, θα σεβαστεί τη γνώμη της πλειοψηφίας και θα σταματήσει (προσωρινά), να θερμαίνει με ζεστό αέρα το συκώτι του admin.

Υγ. Σκεφτείτε να χρησιμοποιούσα ήλιο για το φούσκωμα!
Υγ2. Ομολογώ πως το κοκκινάκι στο εικονίδιο, είναι υπέροχος τρόπος επισήμανσης των μη αναγνωσμένων!
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

agathan
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 3:58 am

Re: Εικονίδια

Δημοσίευση από agathan » Σάβ Σεπ 15, 2018 6:10 pm

βικυυυυυυυυ.. σε λενε και πλειοψηφιαααα;;; γιατι μονο συ εχεις μιλησει :emojis-12: :emojis-12: :emojis-12: :emojis-12:

υ.γ. βαλε σκετο υδρογονο καλυτερα :emojis-11:
υ.γ.2. να ναι καλα το css3 και τα gradients :emojis-12: :emojis-12: :emojis-12:

Άβαταρ μέλους
Ντιανα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2996
Εγγραφή: Παρ Μαρ 10, 2017 8:22 pm
Τοποθεσία: στην ♥ της Ελλαδας

Re: Εικονίδια

Δημοσίευση από Ντιανα » Σάβ Σεπ 15, 2018 7:17 pm

Μπηκα να δω τι λετε.... :nose_pick: δεν καταλαβα τιποτα... @onion35@ φευγω με ελαφρα... @onion29@
if you can't fly, then run.
if you can't run, then walk.
if you can't walk, then crawl.
but whatever you do, you have to keep moving forward

Βίκυ
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: Τετ Μαρ 15, 2017 9:35 pm

Re: Εικονίδια

Δημοσίευση από Βίκυ » Σάβ Σεπ 15, 2018 8:09 pm

agathan έγραψε:
Σάβ Σεπ 15, 2018 6:10 pm
βικυυυυυυυυ.. σε λενε και πλειοψηφιαααα;;; γιατι μονο συ εχεις μιλησει :emojis-12: :emojis-12: :emojis-12:
Ναι γιατί;;;;; @onion35@
Απαγορεύεται;;;;; :emojis-12: :emojis-12:
κώστας έγραψε:
Σάβ Σεπ 15, 2018 2:13 pm
Υγ. Σκεφτείτε να χρησιμοποιούσα ήλιο για το φούσκωμα!
Την επόμενη φορά,να εισπνεουμε και να έχουμε αστείες φωνές :grin:
agathan έγραψε:
Σάβ Σεπ 15, 2018 6:10 pm
υ.γ.2. να ναι καλα το css3 και τα gradients :emojis-12: :emojis-12: :emojis-12:
Τι είναι αυτά τα ...css3 και τα....gradients @onion35@
Η ζωή...ειναι ωραία!!!

Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7712
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Re: Εικονίδια

Δημοσίευση από κώστας » Κυρ Σεπ 16, 2018 1:45 pm

Η Css3 (συνοπτικά), είναι μία γλώσσα προγραμματισμού στον υπολογιστή, που βοηθά στον έλεγχο της εμφάνισης ενός εγγράφου. Δηλ. μ΄ αυτήν μπορούμε να διαμορφώσουμε μια ιστοσελίδα χρησιμοποιώντας διάφορα χρώματα, στοιχίσεις κειμένου κλπ. Ουσιαστικά είναι μια γλώσσα προγραμματισμού όπως η html αλλά με περισσότερες δυνατότητες απ΄ αυτήν.

Gradient όσο πιο απλοϊκά γίνεται, είναι μία τεχνική να γεμίζεις με χρώμα μία επιφάνεια στον υπολογιστή, χρησιμοποιώντας ομαλής μετάβασης διαβαθμίσεις του ίδιου ή διαφορετικών χρωμάτων. Πχ. Θέλω να βάψω την επιφάνεια ενός ορθογωνίου σχήματος στον υπολογιστή ξεκινώντας με γκρι χρώμα στην κάτω αριστερή γωνία του και καταλήγοντας σε κόκκινο στην πάνω δεξιά, αλλά με ομαλές μεταβάσεις μεταξύ των τόνων των χρωμάτων που θα χρησιμοποιηθούν. Αυτό κάνει το gradient.
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (33.37 KiB) Προβλήθηκε 2473 φορές
Κύριε προγραμματιστά, συμπληρώστε ή διορθώστε αν χρειάζεται, μιας και μπήκα στα χωράφια σας, με μόνη μου πρόθεση την ενημέρωση των αναγνωστών!
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

Βίκυ
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: Τετ Μαρ 15, 2017 9:35 pm

Re: Εικονίδια

Δημοσίευση από Βίκυ » Κυρ Σεπ 16, 2018 5:09 pm

Κώστα, εξεπλαγην με τις γνώσεις σου
Δεν ήξερα......μπράβο συγκατοικε :grin:
Η αναγνωστρια ευχαριστει :grin:
Η ζωή...ειναι ωραία!!!

Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7712
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Re: Εικονίδια

Δημοσίευση από κώστας » Κυρ Σεπ 16, 2018 5:50 pm

Στο προγραμματιστικό τμήμα , επειδή ασχολιόμουν πολλά χρόνια με εξειδικευμένο προγραμματισμό (autolisp σε περιβάλλον autocad), ξέρω λίγα πράγματα.

Στο καλλιτεχνικό τμήμα, όταν είχα στουκάρει στις πανελλήνιες της εποχής μου, πριν ξαδώσω κυρίως λόγω της πίεσης της μητέρας μου η οποία θεωρούσε πως χωρίς ¨χαρτί" δεν έχεις καμμιά ελπίδα, άρχισα να σαρώνω ό,τι ιδιωτική σχολή υπήρχε. Έτσι μεταξύ άλλων, παρακολούθησα για δύο χρόνια και μια σχολή γραφικών τεχνών.
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

agathan
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 3:58 am

Re: Εικονίδια

Δημοσίευση από agathan » Κυρ Σεπ 16, 2018 8:53 pm

δεν απαγορευεται αλλα να ξερω να σε λεω πλειο απο δω και περα! :emojis-12: :emojis-12: :emojis-12:

μια χαρα τα πες, Κωστα! :nose_pick:
το μονο σημειο που πρεπει να προσεξουμε ειναι οτι css και html, πανε χερι χερι. Η μια βοηθα την αλλη. :nose_pick:

και γενικοτερα στις γλωσσες υπαρχει ενας βασικος κανονας: δεν υπαρχει καλυτερη ή χειροτερη, μονο ποια ειναι σε θεση να κανει την συγκεκριμενη δουλεια που θες. :nose_pick: :nose_pick: :nose_pick:

σας το λεω γω που εχω δει/γραψει/διαβασει κωδικα σε C, basic, Pascal, Assembly, C++, Java, Python, Ruby, html, css, xml, php, bash shell scripting,OpenCL, cuda και μερικα ακομα που μου διαφευγουν (αντε μετα να μην με πουν ψωνιο :emojis-12: :emojis-12: :emojis-12: ) :nose_pick: :nose_pick: :nose_pick:

υ.γ. απο Lisp δεν εχω ιδεα :grin: :grin: :grin:

Βίκυ
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: Τετ Μαρ 15, 2017 9:35 pm

Re: Εικονίδια

Δημοσίευση από Βίκυ » Κυρ Σεπ 16, 2018 10:30 pm

Pascal admin...
Τι μου θυμισες ...Λύκειο
Πριν ακόμα κυκλοφορήσουν τα windows...σωστα;
Πωπωωωωωω
Όταν, μετά το λύκειο, είδα το "περιβαλλον"
Windows,μου φάνηκε παιχνιδακι η χρήση του υπολογιστή
Ο pascal,δύσκολος... πολύ
Προδιδω ηλικία τώρα,αλλά είπαμε:
Ήμουν είμαι και θα είμαι 33
!rofle! !rofle! !rofle!
Η ζωή...ειναι ωραία!!!

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες