Μελετες για θεραπεια της Π.Σ. με βλαστοκυτταρα

Συζητήσεις για καινούρια φάρμακα/αγωγές για την σκλήρυνση, και για καινούρια επιστημονικά αποτελέσματα για την πάθηση.
Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7665
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Re: Μελετες για θεραπεια της Π.Σ. με βλαστοκυτταρα

Δημοσίευση από κώστας » Πέμ Νοέμ 15, 2018 12:58 pm

Το μόνο που έχω να πω, είναι πως η συλλογή μου από φρούδες (έστω και προς το παρόν), ελπίδες έχει φουλάρει. Τόχω πάρει απόφαση πως την υπόλοιπη ζωή μου θα ζήσω καθηλωμένος σε αμαξίδιο, με μόνιμη επιβεβλημένη συντροφιά, την αντιπαθέστατη καριολάϊν (όπως την αποκαλούσε μια παλιά μου φίλη).
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

Άβαταρ μέλους
Ντιανα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: Παρ Μαρ 10, 2017 8:22 pm
Τοποθεσία: στην ♥ της Ελλαδας

Re: Μελετες για θεραπεια της Π.Σ. με βλαστοκυτταρα

Δημοσίευση από Ντιανα » Παρ Νοέμ 16, 2018 12:51 pm

Εμενα ακομα με συντηρει η ελπιδα.... :nose_pick:
Δεν θελω να δεχθω οτι θα μεινω στο αμαξιδιο.....αν το δεχθω, θα ειναι και το τελος... :dizzy:
if you can't fly, then run.
if you can't run, then walk.
if you can't walk, then crawl.
but whatever you do, you have to keep moving forward

Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7665
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Re: Μελετες για θεραπεια της Π.Σ. με βλαστοκυτταρα

Δημοσίευση από κώστας » Παρ Νοέμ 16, 2018 8:10 pm

Τέλος δεν είναι όταν συνειδητοποιείς την πραγματικότητα. Προσπαθείς να την αντιμετωπίσεις και όσο τα καταφέρνεις, προσαρμόζεσαι σ΄ αυτήν και πορεύεσαι καλύτερα. Καλό να ελπίζεις και απαραίτητο, αλλά χρειάζεται και ο ορθολογισμός. Ιδιαίτερα στη περίπτωσή μας, μόνο αυτός μπορεί να μας βοηθήσει, να μας κάνει να σκεφτούμε, ν΄ ανακαλύψουμε πατέντες για να διευκολύνουμε την καθημερινότητά μας και να μην ζούμε περιμένοντας τον από μηχανής θεό να μας σώσει. Ελπίζουμε μεν, αντιμετωπίζουμε δε, την σκληρή καθημερινότητά μας.
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

Άβαταρ μέλους
Ντιανα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: Παρ Μαρ 10, 2017 8:22 pm
Τοποθεσία: στην ♥ της Ελλαδας

Re: Μελετες για θεραπεια της Π.Σ. με βλαστοκυτταρα

Δημοσίευση από Ντιανα » Σάβ Νοέμ 17, 2018 5:55 pm

Εχεις δικιο Κωστα... :have_a_nice_day:
if you can't fly, then run.
if you can't run, then walk.
if you can't walk, then crawl.
but whatever you do, you have to keep moving forward

Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7665
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Re: Μελετες για θεραπεια της Π.Σ. με βλαστοκυτταρα

Δημοσίευση από κώστας » Κυρ Νοέμ 18, 2018 2:50 pm

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, μπορεί να έχω δίκιο, αλλά εδώ που τα λέμε, πως ν΄αντιμετωπίσεις την πραγματικότητα όταν για να πιεις ένα απλό ποτήρι νερό, χρειάζεται εκστρατεία. Κι΄ άντε πας μόνος σου με το αμαξίδιο στη βρύση και το βάζεις. Δεν πρέπει όμως προηγουμένως, κάποιος να έχει προβλέψει και να στο έχει δίπλα στη βρύση, κατεβασμένο από το ντουλάπι γιατί δεν φτάνεις να το πιάσεις;! Ό,τι και να θελήσουμε να κάνουμε, όσοι βρισκόμαστε σε αμαξίδιο, χρειαζόμαστε βοήθεια από άλλον. Συνεπώς δεν αντιμετωπίζουμε αυτοδύναμα την πραγματικότητά μας, απλά την υπομένουμε και μαζί μας και οι άνθρωποι που μας αγαπούν.
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης