Προσωπικός Βοηθός : Παίρνουν παράταση οι αιτήσεις για τα άτομα με αναπηρία

Θέματα κοινωνικών παροχών όλων των μορφών (συντάξεις, επιδόματα, δήμος - πρόνοια, ΔΕΗ, ΟΤΕ, δίπλωμα οδήγησης ΑμεΑ, κάρτα στάθμευσης, παραχώρηση θέσης στάθμευσης, ΕΟΠΥΥ κλπ)
Άβαταρ μέλους
ΣοφίαΟ
Δημοσιεύσεις: 575
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 03, 2021 6:51 pm

Re: Προσωπικός Βοηθός : Παίρνουν παράταση οι αιτήσεις για τα άτομα με αναπηρία

Δημοσίευση από ΣοφίαΟ » Τρί Ιουν 14, 2022 11:52 am

Καλημέρα, Κώστα. Άκρη δεν έβγαλα και αναγκάστηκα να τηλεφωνήσω. Τώρα περιμένω να το ελέγξουν και να με καλέσουν.

Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7713
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Re: Προσωπικός Βοηθός : Παίρνουν παράταση οι αιτήσεις για τα άτομα με αναπηρία

Δημοσίευση από κώστας » Τρί Ιουν 14, 2022 12:00 pm

Κι΄ εγώ παιδεύτηκα πολύ να τα βρω. Αν θυμάμαι καλά μόλις κάνεις την επικαιροποίηση, κάτω - κάτω υπάρχει ένα κουτάκι με ένα βελάκι που περιέχει το ΝΑΙ και το ΟΧΙ. Πάλεψε το και θα το βρεις. Εγώ την πρώτη φορά εκτός από αυτό, έκανα μισή ώρα να βρω πως αποσυνδέεσαι όταν τελειώσεις!!!
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

Άβαταρ μέλους
ΣοφίαΟ
Δημοσιεύσεις: 575
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 03, 2021 6:51 pm

Re: Προσωπικός Βοηθός : Παίρνουν παράταση οι αιτήσεις για τα άτομα με αναπηρία

Δημοσίευση από ΣοφίαΟ » Τρί Ιουν 14, 2022 12:33 pm

Αμ, δεν έχει σταματήσει να φορτώνει ο κύκλος περίπου μία ώρα τώρα! Προς το παρόν κουτάκι τέτοιο δεν βρίσκω. Θυμάσαι το άσμα "12 κι ούτε ένα τηλεφώνημα"; Αυτό έχω πάθει. Ακόμα περιμένω να με καλέσουν... Έχω ξεκινήσει με την υπομονή, που μας συμβουλεύεις.

Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7713
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Re: Προσωπικός Βοηθός : Παίρνουν παράταση οι αιτήσεις για τα άτομα με αναπηρία

Δημοσίευση από κώστας » Τρί Ιουν 14, 2022 5:26 pm

Συμβουλές δεν είναι. Ποιος επαΐων είμαι για να δώσω; Εμπειρικές γνώμες ναι. Επαγγελματίας σκληρυνσάς είμαι όχι συμβουλάτορας. Σχετικά με την αίτηση, έχεις το κουράγιο να πας σε κανένα ΚΕΠ μπας και σε βοηθήσουν;
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

Άβαταρ μέλους
ΣοφίαΟ
Δημοσιεύσεις: 575
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 03, 2021 6:51 pm

Re: Προσωπικός Βοηθός : Παίρνουν παράταση οι αιτήσεις για τα άτομα με αναπηρία

Δημοσίευση από ΣοφίαΟ » Τρί Ιουν 14, 2022 5:29 pm

Τι τάιμινγκ ήταν αυτό! Μόλις την υπέβαλα επιτυχώς, Κώστα!

Άβαταρ μέλους
ΣοφίαΟ
Δημοσιεύσεις: 575
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 03, 2021 6:51 pm

Re: Προσωπικός Βοηθός : Παίρνουν παράταση οι αιτήσεις για τα άτομα με αναπηρία

Δημοσίευση από ΣοφίαΟ » Τρί Ιουν 14, 2022 5:34 pm

Με ειδοποίησαν με μέιλ και αμέσως μετά άνοιξαν τα στοιχεία της Διαλειτουργικότητας, βρήκα επιτέλους το ΝΑΙ και αυτό ήταν!
Οι εμπειρικές γνώμες από έναν επαγγελματία σαν και σένα γίνονται αμέσως συμβουλές επαίοντος... Γι' αυτό και πάλι και πάντα :bowing:

Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7713
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Re: Προσωπικός Βοηθός : Παίρνουν παράταση οι αιτήσεις για τα άτομα με αναπηρία

Δημοσίευση από κώστας » Τετ Ιουν 15, 2022 11:16 am

Μπράβο!!!! !clapping1!
Άντε κι΄ είχα αρχίσει ν΄ αγχώνομαι με την προθεσμία.

Υγ1.
ΣοφίαΟ έγραψε:
Δευ Ιουν 13, 2022 11:37 pm
Δυστυχώς όμως δεν διαθέτω ικανή "ποσότητα" των τριών προτερημάτων που αναφέρεις. Γι' αυτό και υπολίνομαι σε σας τους στυλοβάτες του φόρουμ μας! Πού θα πάει, κάτι απ' αυτά θα αποκτήσω και γω όσο περισσότερο επικοινωνούμε!!!
αφού τα κατάφερες, σημαίνει ότι έδειξες πείσμα και υπομονή!!!! !clapping1!

Υγ2
ΣοφίαΟ έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 5:34 pm
Οι εμπειρικές γνώμες από έναν επαγγελματία σαν και σένα γίνονται αμέσως συμβουλές επαίοντος... Γι' αυτό και πάλι και πάντα :bowing:
:oops:
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

Άβαταρ μέλους
ΣοφίαΟ
Δημοσιεύσεις: 575
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 03, 2021 6:51 pm

Re: Προσωπικός Βοηθός : Παίρνουν παράταση οι αιτήσεις για τα άτομα με αναπηρία

Δημοσίευση από ΣοφίαΟ » Τετ Ιουν 15, 2022 12:09 pm

Αααα, μην κοκκινίζεις! Αλήθεια είναι, το πιστεύω ακράδαντα! Δεν είμαι δα και κάνας ψυχολόγος, αλλά νιώθω πως εσείς, οι κολώνες του φόρουμ μας, είστε ξεχωριστοί άνθρωποι! Σε κάτι τέτοια που δεν απαιτούν πολλά, πολλά, κάτι καταφέρνω και γω αλλά όχι όπως εσείς!

Άβαταρ μέλους
κώστας
Δημοσιεύσεις: 7713
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 1:05 pm
Τοποθεσία: Νέα Κηφισιά https://kostas-tzouflas2.webnode.gr/
Επικοινωνία:

Re: Προσωπικός Βοηθός : Παίρνουν παράταση οι αιτήσεις για τα άτομα με αναπηρία

Δημοσίευση από κώστας » Τετ Ιουν 15, 2022 8:41 pm

Σοφία, όλοι έχουμε πείσμα και υπομονή αν πρέπει οπωσδήποτε να πετύχουμε ένα στόχο. Κι΄ αν κάποιος απογοητεύεται και είναι έτοιμος να τα παρατήσει, εδώ είμαστε όλοι μας μαζί και ενωμένοι να τον εμψυχώσουμε και όσο μπορούμε και γνωρίζουμε να τον βοηθήσουμε!
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που βγάζει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι κι΄ εσύ έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

Άβαταρ μέλους
ΣοφίαΟ
Δημοσιεύσεις: 575
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 03, 2021 6:51 pm

Re: Προσωπικός Βοηθός : Παίρνουν παράταση οι αιτήσεις για τα άτομα με αναπηρία

Δημοσίευση από ΣοφίαΟ » Σάβ Σεπ 03, 2022 4:37 pm

Είχα νέα από τον Προσωπικό βοηθό! Έλαβα μέιλ πως η αίτησή μου εγκρίθηκε και θα περιμένω το δεύτερο στάδιο ελέγχου, φορολογική δήλωση, κατ' οίκον αξιολόγηση. Εσύ, Κώστα;

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης