Συγκλονίζει η Christina Applegate για τη σκλήρυνση κατά πλάκας:

Οτιδήποτε θέλετε να μοιραστείτε και έχει σχέση με την σκλήρυνση, ή και όχι.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Ντιανα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: Παρ Μαρ 10, 2017 8:22 pm
Τοποθεσία: στην ♥ της Ελλαδας

Συγκλονίζει η Christina Applegate για τη σκλήρυνση κατά πλάκας:

Δημοσίευση από Ντιανα » Παρ Δεκ 23, 2022 1:23 pm

ΗChristina Applegate μιλά για την αποφασιστικότητά της να ολοκληρώσει την τελευταία σεζόν του “Dead To Me” εν μέσω της διάγνωσης με σκλήρυνση κατά πλάκας. Η 50χρονη ηθοποιός – που ανακοίνωσε πως πάσχει από τη συγκεκριμένη ασθένεια τον Αύγουστο του 2021- αναφέρθηκε στις δυσκολίες που αντιμετώπισε κατά τη διάρκεια των γυρισμάτων της τελευταίας σεζόν της σειράς του Netflix.

Η ηθοποιός μίλησε με τους New York Times για ένα άρθρο που δημοσιεύτηκε την Τρίτη, ενόψει της πρεμιέρας της τρίτης και τελευταίας σεζόν της σειράς της στο Netflix μέσα στον μήνα. Η Applegate μίλησε ανοιχτά για τη την αντίδρασή της όταν έμαθε πως πάσχει από την ασθένεια, το καλοκαίρι του 2021 κατά τη διάρκεια των γυρισμάτων. Εκείνη την εποχή, η παραγωγή έκλεισε για περίπου πέντε μήνες καθώς ξεκίνησε τη θεραπεία για την αυτοάνοση νόσο που επηρεάζει το κεντρικό νευρικό σύστημα.


«Είναι η πρώτη φορά που κάποιος θα με δει όπως είμαι. Πήρα 18 κιλά– δεν μπορώ να περπατήσω χωρίς μπαστούνι. Θέλω ο κόσμος να ξέρει ότι έχω πλήρη επίγνωση όλων αυτών», δήλωσε η Αμερικανίδα ηθοποιός σε συνέντευξή της στους «New York Times» και μεταδίδει το CNN.

Η ηθοποιός δήλωσε για τα γυρίσματα της τελευταίας σεζόν: «Είχα μια υποχρέωση. Οι αρμόδιοι είπαν: “Ας σταματήσουμε. Δεν χρειάζεται να το τελειώσουμε. Ας βάλουμε μερικά επεισόδια μαζί με ήδη καταγεγραμμένο υλικό”. Είπα, “Όχι. Θα το κάνουμε, αλλά θα το κάνουμε με τους δικούς μου όρους”».

Δεν πρόκειται ποτέ να το αποδεχτώ
Η ηθοποιός αποδεικνύοντας μεγάλη δύναμη ψυχής είπε για την ασθένειά της: «Δεν πρόκειται ποτέ να το αποδεχτώ αυτό. Είμαι τσαντισμένη». Ωστόσο, αποδείχτηκε πως το διάλειμμα λειτούργησε θετικά : «Έπρεπε να επεξεργαστώ την απώλεια της ζωής μου, την απώλεια αυτού του μέρους του εαυτού μου. Χρειαζόμουν αυτόν τον χρόνο. Παρόλο που δεν μπορώ να πω: “Γιούχου, είμαι μια χαρά“» σημείωσε.

Η γεννημένη στο Λος Άντζελες ηθοποιός αποκάλυψε επίσης ότι κοιτάζοντας πίσω στον χρόνο υπήρχαν κάποια σημάδια της ασθένειας, όπως η απώλεια της ισορροπίας της σε μια σκηνή χορού κατά τη διάρκεια της πρώτης σεζόν της σειράς. «Μακάρι να είχα δώσει προσοχή. Αλλά ποια ήμουν εγώ για να ξέρω;», ανέφερε.

Επέστρεψε στα γυρίσματα με αναπηρικό καροτσάκι
Η Applegate είπε ότι μόλις επέστρεψε, χρειαζόταν αναπηρικό καροτσάκι για να φτάσει στο πλατό λόγω της μειωμένης κινητικότητάς της και ότι ένας τεχνικός ήχου έπρεπε να κρατάει τα πόδια της για να τραβήξει ορισμένα πλάνα.

Στη συνέχεια μιλώντας για τις δυσκολίες που αντιμετώπισε είπε ότι δεν μπορούσαν να γυριστούν πλάνα που την έδειχναν να μπαίνει σε ένα δωμάτιο επειδή χρειαζόταν βοήθεια και ότι ακουμπούσε σε πόρτες για να μπορεί να μείνει όρθια. Η ηθοποιός είπε επίσης ότι δεν είναι σίγουρη αν θα βρίσκεται στην τελευταία σεζόν καθώς είναι πολύ επώδυνη.

Πηγή: newsbeast
if you can't fly, then run.
if you can't run, then walk.
if you can't walk, then crawl.
but whatever you do, you have to keep moving forward

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες