Αξονική τομογραφία

Οτιδήποτε θέλετε να μοιραστείτε και έχει σχέση με την σκλήρυνση, ή και όχι.
Απάντηση
Lefterhs07
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 12:46 pm

Αξονική τομογραφία

Δημοσίευση από Lefterhs07 » Σάβ Οκτ 20, 2018 1:11 pm

Πριν 10 περίπου χρόνια έπειτα από κάποιες ζαλάδες έντονες πιγα στον παθολόγο και με διαγνωσε με κεφαλαργιες..
Με ρώτησε αν περνώ φάρμακα τότε κ του είπα όχι.. ήμουν πιτσιρικάς τότε και του φάνηκε πολύ περίεργο..μου έγραψε τότε να κάνω εισαγωγή σε νοσοκομείο για γενικές εξετάσεις παθολογικές όπου βγήκαν αρνητικές για την κεφαλαργια που είχα ...έκανα αξονικη και μαγνητική εγκεφάλου όπου ήταν καθαρές κ οι δύο εξετάσεις πλιν την υδροκεφαλεια που με διαγνωσε ο ιατρός..αφού οι παθολογικές εξετάσεις ήταν καθαρές τότε με μετέφεραν σε νευρολογική κλινική όπου έκανα εγκεφαλογράφημα παρακέντηση εγκεφαλεου υγρού που ήταν όλες καθαρές και μου δίνουν εξιτήριο.. όσο πέρναγαν τα χρόνια κατάλαβα ότι όλα αυτά τα χρόνια η ζωή που έκανα ήταν πολύ καταπιεστική για την υγεία μου...ελιωνα με της ώρες σε βηντεο γκεημς ώρες ατελείωτες με καφέδες κ ενεργειακά ποτά..σπάνια έβγαινα έξω με τους φίλους αφού πλέον επικοινωνούσαμε διαδικτυακά παίζοντας και τα αγαπημένα μας παιχνίδια...αυτό κράτησε χρόνια με αποτέλεσμα να έχω ταραχές στον ύπνο έντονες ζαλάδες ανορεξίες κ τα σχετικά....όλα αυτά τα απέδιδα αλου βέβαια κ ποτέ δεν παραδεχομουν ότι το παθενα από της πολλές ώρες που παίζω στο pc που μου λέγαν οι γονείς μου...όσο πέρναγαν τα χρονια είχα πάντα αφτη την ζαλάδα κ με δυσκόλευε στην ζωή μου δεν μπορούσα να ζω κανονικά σαν φυσελολογικος ανθρώπος...
Απέκτησα την αρρωστοφοβια που με ταλεπωρει αφάνταστα νομιζωντας ότι έχω όγκο στο κεφάλι και σκεπτόμενος ότι η αξονική που έκανα πρίν χρόνια να μου δημιουργεί προβλήματα τωρα...

Βίκυ
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: Τετ Μαρ 15, 2017 9:35 pm

Re: Αξονική τομογραφία

Δημοσίευση από Βίκυ » Σάβ Οκτ 20, 2018 6:19 pm

Γεια σου Lefterhs07
Διάβασα προσεκτικά τα όσα μας έγραψες.
Κατεληξα στο συμπέρασμα πως είχες την ανάγκη να μοιραστεις τις σκέψεις σου.
Αν κάνω λάθος διόρθωσε με.
Σε όλα αυτά που σε προβληματίζουν,απαντας μόνος σου.... νομιζω πως ξέρεις ακριβώς τι σου συμβαίνει.
Θα ήθελα να σε ρωτησω αν από τότε, πριν 10 χρόνια που μας ειπες,έχεις κανει επανέλεγχο και αν αντιμετωπιζεις, με κάποιο τρόπο ,τα θέματα που σε αποσχολουν σημερα.
Η ζωή...ειναι ωραία!!!

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης