φαρμακο

Οτιδήποτε θέλετε να μοιραστείτε και έχει σχέση με την σκλήρυνση, ή και όχι.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
καιτη

φαρμακο

Δημοσίευση από καιτη » Τρί Νοέμ 12, 2019 6:59 pm

Σημερα κατεβηκα στην αθηνα γιατι ηθελε ο γιατρος να μου κανει εξεταση αιματος για αντισωματα ιου. δεν μου ειπαν τι ηθελαν παντως δεν ηταν της ανεμοβλογιας, εχετε καμια ιδεα για τι φαρμακο με ετοιμαζει; εγω λιγο που κοιταξα στο ιντερνετ μονο για το τισαμπρι βρηκα.

agathan
Site Admin

Re: φαρμακο

Δημοσίευση από agathan » Τρί Νοέμ 12, 2019 10:10 pm

δεν συζητησες με το γιατρο τι θα κανετε και πως θα προχωρησετε;

Ο μονο αρμοδιος για αυτα που ρωτας ειναι εκεινος. Να σου εξηγησει τι εξετασεις κανεις, οπως και ποια φαρμακευτικη αγωγη σου προτεινει να ακολουθησετε.

τι ακριβως συνεβη; γιατι δεν γνωριζεις;

Άβαταρ μέλους
κώστας
Επικοινωνία:

Re: φαρμακο

Δημοσίευση από κώστας » Τετ Νοέμ 13, 2019 1:52 pm

Καίτη, το όποιο φάρμακο, εσύ θα το πάρεις. Προτού λοιπόν κάνεις την οποιαδήποτε εξέταση, πρέπει να ρωτάς τον γιατρό σου να σου εξηγεί αναλυτικά τον λόγο για τον οποίο χρειάζεται (η εξέταση) και αν σκοπεύει να σου δώσει αγωγή ποια θα είναι αυτή. Μάθε, τα αναμενόμενα θεωρητικά της οφέλη και κυρίως τις παρενέργειες της. Κάτσε και ζύγισέ τα και αποφάσισε αν αξίζει τον κόπο να δοκιμάσεις το φάρμακο. Επίσης διάβασε όσο μπορείς απόψεις ανθρώπων που το έχουν δοκιμάσει (από το διαδίκτυο) και ξαναπήγαινε προετοιμασμένη στο γιατρό σου να σου λύσει όλες τις απορίες που θα σου έχουν δημιουργηθεί. Είπαμε είμαστε πειραματόζωα αλλά όχι και εν πλήρει αγνοία μας!
Η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση, είναι να βλέπεις τη φωτεινότητα που εκπέμπει ένα ευχαριστημένο πρόσωπο και να ξέρεις ότι έχεις συμβάλλει σ΄ αυτό.

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες